Informacje og├│lne
Charakterystyka

Charakterystyka Szkoły

OFERTA EDUKACYJNA

Nowa oferta kszta┼écenia przygotowana przez Zespó┼é Szkó┼é Powiatowych w Troszynie dla tegorocznych absolwentów szkó┼é podstawowych jest nastawiona na dobre kszta┼écenie zawodowe. Wynika ona z analiz rynku pracy i uwidaczniaj─ůcych si─Ö braków profesjonalnych pracowników.

Przygotowano nowe, perspektywiczne kierunki kszta┼écenia. Dodatkowo dla przysz┼éych uczniów technikum wprowadzona zosta┼éa innowacja wojskowa. Innowacja ta umo┼╝liwia bli┼╝sze poznanie specyfiki pracy w wojsku oraz wzrost ┼Ťwiadomo┼Ťci w tym zakresie. Nauka po┼é─ůczona b─Ödzie z poznaniem podstawowych elementów wojskowej dyscypliny, karno┼Ťci, budowy broni, taktyki strzelania, topografii, walki wr─Öcz etc. W ramach zaj─Ö─ç odb─Öd─ů si─Ö szkolenia na terenie jednostek wojskowych przeprowadzone przez instruktorów wojskowych.

W Technikum kszta┼écimy w nast─Öpuj─ůcych zawodach:

technik ekonomista,

technik agrobiznesu,

technik technologii ┼╝ywno┼Ťci.

Serdecznie zach─Öcamy do podj─Öcia nauki zawodu w naszej Bran┼╝owej Szkole I Stopnia. Otwieramy klas─Ö wielozawodow─ů.

U nas - Ty wybierasz zawód, w którym chcesz by─ç dobry i dobrze zarabia─ç, a my uczymy go w najlepszy sposób – bo w realnych warunkach u pracodawcy. Uczymy zawodu razem z najlepszymi firmami w naszym regionie. 3 dni w szkole, 2 dni w firmie i ucze┼ä otrzymuje wynagrodzenie ju┼╝ od wrze┼Ťnia co miesi─ůc. Bran┼╝owa szko┼éa I Stopnia to najszybsza droga do dobrego zawodu i w┼éasnych pieni─Ödzy. W ci─ůgu trzech lat uczy si─Ö zawodu w zak┼éadzie pracy. Pó┼║niej mo┼╝na pracowa─ç i kontynuowa─ç bezp┼éatn─ů nauk─Ö w Liceum dla Doros┼éych w Troszynie, gdzie zaj─Öcia odbywaj─ů si─Ö w weekendy co dwa tygodnie.

Mamy zawód, pracujemy i zarabiamy, a w ci─ůgu 3 lat mo┼╝na zdoby─ç ┼Ťrednie wykszta┼écenie i matur─Ö. Otwiera to nam drog─Ö na studia. Ca┼éy czas mo┼╝na si─Ö rozwija─ç – w mi─Ödzyczasie mo┼╝na zrobi─ç kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdoby─ç tytu┼é technika.

W naszej szkole kształcimy w zawodach:

┼Ťlusarz-spawacz, przetwórca mi─Ösa, operator obrabiarek skrawaj─ůcych, fryzjer, dekarz, automatyk, mechatronik, operator procesów introligatorskich, operator urz─ůdze┼ä przemys┼éu szklarskiego, monter konstrukcji budowlanych, elektryk, sprzedawca, blacharz, kucharz, Mechanik - monter maszyn i urz─ůdze┼ä, Operator maszyn i urz─ůdze┼ä przemys┼éu spo┼╝ywczego

W ramach rozwoju edukacyjno-zawodowego oferujemy doros┼éym bezp┼éatne kszta┼écenie w weekendy w liceum ogólnokszta┼éc─ůcym dla doros┼éych oraz prowadzimy nauk─Ö w szkole policealnej w zawodach:

technik usług kosmetycznych,

technik sterylizacji medycznej,

technik administracji,

technik bezpieczeństwa i higieny pracy,

opiekun medyczny.

Zespó┼é Szkó┼é Powiatowych w Troszynie posiada równie┼╝ szerok─ů ofert─Ö kwalifikacyjnych kursów zawodowych:

EKA.01. Obsługa klienta w jednostkach administracji.

EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej.

EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

EKA.06. Wykonywanie prac biurowych.

EKA.07. Prowadzenie rachunkowo┼Ťci.

HAN.01. Prowadzenie sprzeda┼╝y.

HAN.02. Prowadzenie działań handlowych.

HAN.03. Prowadzenie dzia┼éalno┼Ťci informacyjno-bibliograficznej.

ROL.02. Eksploatacja pojazdów, maszyn, urz─ůdze┼ä i narz─Ödzi stosowanych w rolnictwie.

ROL.03. Prowadzenie produkcji pszczelarskiej.

ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej.

ROL.05. Organizacja i prowadzenie przedsi─Öbiorstwa w agrobiznesie.

ROL.06. Organizacja chowu i hodowli koni.

ROL.08. Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie.

ROL.10. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej.

ROL.11. Prowadzenie chowu i inseminacji zwierz─ůt.

ROL.12. Wykonywanie weterynaryjnych czynno┼Ťci pomocniczych.

B─ůd┼║ kreatorem swojego sukcesu zawodowego i finansowego

Wi─Öcej »

licznik odwiedzin: 38694