Informacje ogólne » Charakterystyka
Charakterystyka

Charakterystyka Szkoły

OFERTA EDUKACYJNA

Nowa oferta ksztaÅ‚cenia przygotowana przez ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Powiatowych w Troszynie dla tegorocznych absolwentów szkóÅ‚ podstawowych jest nastawiona na dobre ksztaÅ‚cenie zawodowe. Wynika ona z analiz rynku pracy i uwidaczniajÄ…cych siÄ™ braków profesjonalnych pracowników.

Przygotowano nowe, perspektywiczne kierunki ksztaÅ‚cenia. Dodatkowo dla przyszÅ‚ych uczniów technikum wprowadzona zostaÅ‚a innowacja wojskowa. Innowacja ta umożliwia bliższe poznanie specyfiki pracy w wojsku oraz wzrost Å›wiadomoÅ›ci w tym zakresie. Nauka poÅ‚Ä…czona bÄ™dzie z poznaniem podstawowych elementów wojskowej dyscypliny, karnoÅ›ci, budowy broni, taktyki strzelania, topografii, walki wrÄ™cz etc. W ramach zajęć odbÄ™dÄ… siÄ™ szkolenia na terenie jednostek wojskowych przeprowadzone przez instruktorów wojskowych.

W Technikum kształcimy w następujących zawodach:

technik ekonomista,

technik agrobiznesu,

technik technologii żywności.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia nauki zawodu w naszej Branżowej Szkole I Stopnia. Otwieramy klasę wielozawodową.

U nas - Ty wybierasz zawód, w którym chcesz być dobry i dobrze zarabiać, a my uczymy go w najlepszy sposób – bo w realnych warunkach u pracodawcy. Uczymy zawodu razem z najlepszymi firmami w naszym regionie. 3 dni w szkole, 2 dni w firmie i uczeÅ„ otrzymuje wynagrodzenie już od wrzeÅ›nia co miesiÄ…c. Branżowa szkoÅ‚a I Stopnia to najszybsza droga do dobrego zawodu i wÅ‚asnych pieniÄ™dzy. W ciÄ…gu trzech lat uczy siÄ™ zawodu w zakÅ‚adzie pracy. Później można pracować i kontynuować bezpÅ‚atnÄ… naukÄ™ w Liceum dla DorosÅ‚ych w Troszynie, gdzie zajÄ™cia odbywajÄ… siÄ™ w weekendy co dwa tygodnie.

Mamy zawód, pracujemy i zarabiamy, a w ciÄ…gu 3 lat można zdobyć Å›rednie wyksztaÅ‚cenie i maturÄ™. Otwiera to nam drogÄ™ na studia. CaÅ‚y czas można siÄ™ rozwijać – w miÄ™dzyczasie można zrobić kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdobyć tytuÅ‚ technika.

W naszej szkole kształcimy w zawodach:

Å›lusarz-spawacz, przetwórca miÄ™sa, operator obrabiarek skrawajÄ…cych, fryzjer, dekarz, automatyk, mechatronik, operator procesów introligatorskich, operator urzÄ…dzeÅ„ przemysÅ‚u szklarskiego, monter konstrukcji budowlanych, elektryk, sprzedawca, blacharz, kucharz, Mechanik - monter maszyn i urzÄ…dzeÅ„, Operator maszyn i urzÄ…dzeÅ„ przemysÅ‚u spożywczego

W ramach rozwoju edukacyjno-zawodowego oferujemy dorosÅ‚ym bezpÅ‚atne ksztaÅ‚cenie w weekendy w liceum ogólnoksztaÅ‚cÄ…cym dla dorosÅ‚ych oraz prowadzimy naukÄ™ w szkole policealnej w zawodach:

technik usług kosmetycznych,

technik sterylizacji medycznej,

technik administracji,

technik bezpieczeństwa i higieny pracy,

opiekun medyczny.

ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Powiatowych w Troszynie posiada również szerokÄ… ofertÄ™ kwalifikacyjnych kursów zawodowych:

EKA.01. Obsługa klienta w jednostkach administracji.

EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej.

EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

EKA.06. Wykonywanie prac biurowych.

EKA.07. Prowadzenie rachunkowości.

HAN.01. Prowadzenie sprzedaży.

HAN.02. Prowadzenie działań handlowych.

HAN.03. Prowadzenie działalności informacyjno-bibliograficznej.

ROL.02. Eksploatacja pojazdów, maszyn, urzÄ…dzeÅ„ i narzÄ™dzi stosowanych w rolnictwie.

ROL.03. Prowadzenie produkcji pszczelarskiej.

ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej.

ROL.05. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie.

ROL.06. Organizacja chowu i hodowli koni.

ROL.08. Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie.

ROL.10. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej.

ROL.11. Prowadzenie chowu i inseminacji zwierzÄ…t.

ROL.12. Wykonywanie weterynaryjnych czynności pomocniczych.

Bądź kreatorem swojego sukcesu zawodowego i finansowego

Autor : MK
ZredagowaÅ‚(a) :